WIEDEŃSCY MISTRZOWIEF. Schubert - Sonatina D-dur op. 137 nr 1
L. van Beethoven - Sonata g-moll op. 5 nr 2
***
J. N. Hummel - Fantazja op. 94
J. Brahms - Sonata f-moll op. 120 nr 1


Leszek Brodowski - altówka

Jakub Tchorzewski - fortepian

Leszek Brodowski – altowiolista – urodzony w Warszawie, rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 4 lat. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie jako student prof. Stefana Kamasy. Studiował również dyrygenturę (Kurt Redel, Moshe Atzmon i in.) i pedagogikę (Ulrich Koch) w Rzymie, Asyżu i Orvieto jako stypendysta rządu Italii.  

Grał w takich orkiestrach jak: Polska Orkiestra Kameralna (pod dyr. Jerzego Maksymiuka), Orkiestra Kameralna Wratislavia (pod dyr. Jana Staniendy), Filharmonia Narodowa, Opera Narodowa, Polska Filharmonia Kameralna, Warszawska Opera Kameralna, Orkiestra Barokowa Con moto ma cantabile, Opera San Carlo (Neapol), Orkiestra Cape Town Nico Center i in. Występował w USA (Carnegie Hall), Kanadzie, Japonii, Australii, RPA, Tajlandii, Indiach i niemal całej Europie z dyrygentami i solistami jak E. Kurtz, W. Lutosławski, K. Penderecki, G. Kuhn, D. Oren, K. Zimerman, A. Benedetto-Michelangeli, A. DeLarocha, F. Gulda, J. Swann, H. Szeryng, A. Grimiaux, G. Kremer, Y. Menuhin, S. Accardo, G. Carr, A. Meneses, A. Nicolet i in.  

Jako solista-kameralista nagrywał dla Polskiego Radio, Telewizji Polskiej, Polskich Nagrań, EMI, BBC, ZDF, SABC i Radio France. W latach 1991-1996 współpracował przy organizacji kursów mistrzowskich w Asyżu i w Orvieto oraz koncertów dla papieża Jana-Pawła II w Castelgandolfo, a obecnie jest dyrektorem artystycznym letnich kursów mistrzowskich w San Vito di Cadore (Italia).  

Dyrygował Młodzieżową Orkiestrą Kameralnej przy Teatrze Wielkim w Warszawie i orkiestrą smyczkową Turdus Musicus; prowadził mistrzowskie kursy w Polsce i Italii;  był zapraszany do jury konkursów kameralnych. Organizator I Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Zakopanem, a także ok. 90 koncertów w Zakopanem i ok. 60 innych w Polsce, RFN i w Italii. 

Od 1978 (do dziś) nauczyciel w wielu szkołach muzycznych; przez 9 lat pedagog Akademii Muzycznej w Warszawie (asystent prof. S. Kamasy). Przez 7 lat współpracował z fundacją Pro Bono Poloniae przy programie dla utalentowanej młodzieży Agrafka Muzyczna jako juror, uczestnik rady programowej i wykładowca (muzyka kameralna).  

W Zakopanem wieloletni wiceprezes Towarzystwa Edukacji Artystycznej, członek zarządu Towarzystwa Muzycznego im. Szymanowskiego, jeden z założycieli Zespołu Szkół Artystycznych. Jest także zrzeszony w ECMTA –  European Chamber Music Teachers Association. Publicysta, krytyk muzyczny i edytor mający w dorobku około 40 transkrypcji na altówkę. 

Ostatnio występował przede wszystkim w Italii: dwukrotnie na Festiwalu Dino Ciani w Cortina d'Ampezzo, z recitalami w Belluno, Padwie, Cesenie i Wenecji, a także w Paryżu i - wspólnie z zespołem Deutsche Oper Berlin Polish Quartet - w Filharmonii Narodowej w Warszawie i siedzibie NOSPR w Katowicach.