Pianista Jakub Tchorzewski występował w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Japonii, a jego koncerty były transmitowane przez narodowe rozgłośnie radiowe w Polsce, Słowacji, Czechach, Szwajcarii i we Włoszech.

Jakub Tchorzewski obecnie mieszka we Włoszech, gdzie był zapraszany do wzięcia udziału w tak prestiżowych festiwalach muzycznych jak Biennale Musica w Wenecji, Serate Musicali w Mediolanie, Bologna Festival i Festiwal Muzyki Współczesnej „Nuova Consonanza” w Rzymie. Ostatnio występował, między innymi, w Kwirynale – Pałacu Prezydenta Republiki Włoch w Rzymie, Teatro La Fenice w Wenecji, Teatro Filodrammatici w Mediolanie, Filharmonii w Trento, Audytorium Pollini w Padwie oraz Accademia dei Concordi w Rovigo. Występował również w Filharmoniach w Warszawie, Lwowie i Bukareszcie, a także na Festiwalach „Poznańska Wiosna”, „Warszawska Jesień”, na Festiwalu Panistyki Polskiej w Słupsku oraz „Musical Autumn” w Cluj-Napoca.

Ma na koncie dwanaście płyt kompaktowych dobrze przyjętych przez międzynarodową prasę muzyczną, a wydanych przez takie firmy fonograficzne jak Acte Préalable, Dux, Musiques Suisses, Tactus, Vermeer i Warner/Polskie Nagrania. Jego zainteresowanie muzyką zapomnianą, lub rzadko wykonywaną doprowadziło do pierwszych w historii fonografii nagrań utworów takich kompozytorów jak Sándor Veress, Gino Gorini, René de Boisdeffre i Roman Palester.

Jako oddany kameralista miał okazję współpracować z tak znakomitymi muzykami jak m. in. skrzypkowie Tomasz Tomaszewski i Dejan Bogdanovich, altowioliści Jodi Levitz i Leszek Brodowski, wiolonczeliści Bartosz Koziak i Luca Fiorentini, fleciści Jadwiga Kotnowska i Berten D'Hollander, klarneciści Ludmila Peterkova i Vincenzo Paci, oraz z zespołami takimi jak Duo Viennese (Paweł Zalejski, Monika Hager-Zalejski) i Quartetto Guadagnini.

Ukończył z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Doskonalił swoje umiejętności w Musikhochschule Lübeck (Niemcy) u prof. James'a Tocco, w Hochschule der Künste Bern (Szwajcaria) u prof. Tomasza Herbuta, oraz w San Francisco Conservatory of Music (USA) u prof. Mack'a McCray'a. 

Obecnie współpracuje z Konserwatorium Muzycznym w Wenecji, a od 2014 jest członkiem European Chamber Music Teachers' Association.